Czy któraś z poniższych dolegliwości utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie, a nocą zaburza spokojny sen? Czy są to bóle stóp spowodowane haluksem lub ostrogą piętową? A może przykurcze mięśni i ścięgien kończyn dolnych lub przewlekłe bóle kręgosłupa promieniujące również na inne części ciała? 
Specjalnie dla pacjentów cierpiących na te dolegliwości kupiliśmy do kliniki FootMedica w Warszawie urządzenie, które umożliwia stosowanie niezwykle skutecznej terapii BMS.

Jakie korzyści daje terapia BMS?

BMS to metoda Biomechanicznej Stymulacji Mięśni stosowana w dysfunkcji i profilaktyce układu ruchowego, przyspieszająca rehabilitację i poprawiająca ogólną kondycję organizmu. Biomechaniczna stymulacja w taki sposób wpływa na ukrwienie organizmu oraz pobudzenie metabolizmu na poziomie komórkowym, że może pomóc w uśmierzaniu bólu, eliminacji przykurczów mięśni, a także zniwelować skutki kontuzji, czy uszkodzeń w obrębie torebki stawowej. Regeneruje tkanki i usprawnienia przepływ krwi i limfy.

Dolegliwości, w których możemy pomóc naszym pacjentom:

BMS ma szerokie spektrum zastosowania. W klinice FootMedica wykorzystujemy ten rodzaj terapii przy takich problemach jak:

  • paluch koślawy
  • paluch usztywniony
  • ostroga piętowa
  • problemy ze ścięgnem Achillesa i mięśniem trójgłowym łydki
  • stany przeciążeniowe rozcięgna podeszwowego
  • dolegliwości bólowe odc. lędźwiowego kręgosłupa
  • bólowe zespoły więzadłowe

Jak przebiega zabieg?

Zabieg wykonuję się przy użyciu aparatu, który generuje skośną (diagonalną) wibrację o częstotliwości 20-30 Hz. Używa się go naciskając głowicą punkt bólowy przez 30 sek. do 1 min., albo przesuwając głowicę z umiarkowaną siłą wzdłuż napiętego lub bolesnego mięśnia, czy pasma powięziowego. Rytmiczna fala drgań prowadzi do silnej wewnętrznej stymulacji neuromięśniowej. W rozciągniętym mięśniu dochodzi do wibracji włókien co korzystnie wpływa na pracę układu ruchowego.
Po wykonaniu tej czynności ból powinien się zmniejszać, a tkanka rozluźniać. 

Czas trwania jednego zabiegu wynosi od 6 do 10 min i można go powtarzać co drugi dzień.

Ilość zabiegów oraz ich częstotliwość jest dobierana indywidualnie po dokładnej analizie problemu pacjenta. Pewne jest jednak, że aby były skuteczne, zabiegi powinny być wykonane w serii - dwa zabiegi to minimum, w serii powinno ich być od 6 do 10.

Jeżeli dokuczają Ci opisane tu dolegliwości, zadzwoń do nas i zapytaj o zabieg BMS – wskazania do niego i przeciwwskazania.  

Zespół FootMedica specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji narządu ruchu. Nasi doświadczeni fizjoterapeuci ciągle się rozwijają i dlatego sprowadzamy do naszych klinik najnowocześniejsze urządzenia, takie jak urządzenie do BMS.

Wszystko po to by zaproponować naszym klientom najbardziej skuteczne formy terapii.

 

Jeśli interesuje Cię terapia BMS na terenie Warszawy, możesz umówić się online w zaledwie 3 minuty!

ul. Ogrodowa 58 - rezerwacja online

ul. Wiertnicza 124 - rezerwacja online