Brzydka zmiana, matowa biała, żółta albo nawet brązowa plama na płytce paznokcia i od razu załamujesz się, że to grzybica! Zanim zaczniesz się zamartwiać, odwiedź gabinet podologiczny i pokaż problematyczny paznokieć specjaliście. Oceni on, czy rzeczywiście może to być grzybica, czy też jest to ONYCHOLIZA.

Onycholiza to schorzenie objawiające się odwarstwieniem, odklejeniem płytki paznokciowej od łożyska paznokcia. Jest to często uwarunkowane genetycznie, ale może też być wynikiem urazu mechanicznego, noszenia zbyt wąskich i uciskających butów. Przyczyną powstania onycholizy może być przyjmowanie niektórych leków, czy stosowanie preparatów, szczególnie tych powodujących wysuszanie skóry, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia łożyska paznokcia, jego kruchość i łamliwość.

Co zatem robić?

Po pierwsze – udać się do specjalisty podologa. Specjalista oczyści płytkę, odpowiednio zabezpieczy paznokieć i przygotuje go do leczenia.
W leczeniu takich przypadków stosuje się preparat o nazwie Onygen, którego zadaniem jest odbudowa i regeneracja paznokci.
Łożysko paznokcia to struktura, która musi być dobrze ukrwiona, aby procesy naprawcze paznokcia przebiegały prawidłowo. Onygen zawiera składniki, które mają za zadanie stymulować go do pracy oraz chronić go przed zakażeniami grzybiczymi, bakteryjnymi, wirusowymi (osłabione paznokcie są zawsze bardziej podatne na zakażenia). Preparat ten poleca się diabetykom

Onygen stosowany jest zarówno w gabinecie podologicznym, jak i może być używany przez pacjenta samodzielnie w domu. Jednak proces leczenia musi rozpocząć wizyta w specjalistycznym gabinecie.

Płytka paznokciowa u stóp odrasta powoli, dlatego widoczne efekty pojawiają się dopiero po kilku miesiącach. Istotne jest także znalezienie przyczyny powstawania problemu i w miarę możliwości jej wyeliminowanie (np. poprzez noszenie luźniejszego obuwie).

Podsumowując, jeżeli masz na paznokciach niepokojące zmiany – nie zwlekaj, tylko umów się na wizytę!

Zarówno w przypadku onycholizy, jak i w przypadku grzybicy, możemy Ci skutecznie pomóc.
Preparat Onygen, jak i inne medyczne preparaty są dostępne w dobrych gabinetach podologicznych.

Jeśli masz pytania, dzwoń - 516 035 040 - odpowiemy na nie!

Przykłady przebiegu leczenie u dwóch pacjentów FootMedica:

 

Jeśli interesuje Cię wizyta kontrolna na terenie Warszawy, możesz umówić się online w zaledwie 3 minuty!

ul. Ogrodowa 58 - rezerwacja online

ul. Wiertnicza 124 - rezerwacja online