Pękające pięty są nie tylko problemem estetycznym, ale mogą być objawem chorób, a także przyczyną infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Co robić, aby cieszyć się gładkimi stopami? Poznaj 3 wskazówki od naszego podologa!

1. Stosuj dietę bogatą w witaminy

Stopy uwielbiają zdrowe odżywianie! Jedzenie owoców i warzyw może być kluczem
do walki z pękającymi piętami. Witaminę A, odpowiedzialną za kondycję skóry, znajdziemy w owocach i warzywach o żółtej barwie, a także w żółtkach jaj i pestkach dyni. Witaminę B, która usprawni pracę nerwów i przyspieszy odbudowę naskórka, zawierają zielone warzywa, migdały, owies i ciemne pieczywo. Witaminę C – źródło elastyczności skóry, znajdziemy w pietruszce, cytrusach i czarnych porzeczkach. Witamina E potrzebna skórze do odbudowy i regeneracji, kryje się olejach, orzechach, maśle i fasoli. Lekiem, z którego korzystali już starożytni Egipcjanie, jest cynk, radzący sobie z najtrudniejszymi ranami. Najwięcej cynku mają pestki dyni, których 100 gram zawiera aż 7,50 mg magicznego leku.

2. Pamiętaj o właściwej pielęgnacji stóp

Warto wybierać produkty w 100% naturalne, np. z dodatkiem soli morskiej, mocznika, oliwy i masła Shea. Pomocne będą także kąpiele z olejkami natłuszczającymi, np. olejkiem cynamonowym, które zmiękczą zrogowaciały naskórek, co pomoże nam go usunąć.

Zamiast pumeksu, który może uszkodzić warstwę ziarnistą naskórka, warto użyć tarki drobnoziarnistej. Należy pamiętać, że osoby z zespołem stopy cukrzycowej nie powinny moczyć stóp w gorącej wodzie. Do odpowiedniej pielęgnacji, potrzebne jest także dogłębne nawilżanie pięt. Najlepiej sprawdzą się tu preparaty lipidowe, które tworzą warstwę okluzyjną naskórka.

Pozwólmy naszym piętom oddychać także w butach – wybierajmy skarpety
z naturalnych materiałów, jak bawełna czy włókna bambusowe.

3. Regularnie odwiedzaj gabinet podologiczny

Oprócz domowej pielęgnacji, nasze stopy będą potrzebować także profesjonalnej opieki,  którą zapewni nam wykwalifikowany podolog. Podczas wizyty w gabinecie podologicznym, specjalista usuwa wszelkie zmiany używając m.in. skalpela, dłuta lub frezów. Pacjent nie wykona samodzielnie tak kompleksowego zabiegu, ale dzięki domowym sposobom może utrzymać jego efekty.

Odpowiednia pielęgnacja, zdrowa dieta i regularne wizyty w gabinecie podologicznym sprawią, że każde, nawet bardzo suche pięty staną się na nowo zdrowe i piękne. Warto pamiętać o tym nie tylko latem, ale także zimą, kiedy nasze stopy są narażone na niekorzystne warunki pogodowe.

Wyznajemy zasadę: lepiej zapobiegać niż leczyć i zachęcamy do korzystania z nieinwazyjnych, skutecznych rozwiązań. Umów się na wizytę pod numerem: 516-035-040.

Jeśli interesuje Cię wizyta kontrolna na terenie Warszawy, możesz umówić się online w zaledwie 3 minuty!

ul. Ogrodowa 58 - rezerwacja online

ul. Wiertnicza 124 - rezerwacja online