Przed nami zabawa Sylwestrowa, a nieco później karnawałowe szaleństwo. Najlepszym uzupełnieniem wieczorowej kreacji są oczywiście szpilki. Nogi wyglądają w nich absolutnie zjawiskowo, ale po kilku godzinach zaczynamy wątpić w swoje poświęcanie się dla urody. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, by na wysokich obcasach bezboleśnie przetańczyć całą noc.

1. Zainwestuj w dobre buty

Przede wszystkim z zamiarem kupna obuwia, wybieraj się tylko do sklepów stricte obuwniczych. Już na wstępie odpuść sobie buty ze sztucznego tworzywa kuszące niską ceną. Wydaje Ci się to oszczędnością portfela, jednak bardzo często okazuje się, że po jednym razie takie szpilki są do wyrzucenia. Zainwestuj w wygodę, bo jest to także inwestycja w Twoje zdrowie.

Na to zwróć uwagę:

  • odpowiednia szerokość noska – nie kupuj butów z wąskim noskiem,
  • stabilność obcasa – im cieńsza szpilka, tym większe prawdopodobieństwo stracenia równowagi i bolesnego zwichnięcia stawu skokowego,
  • stabilność buta - zabudowane szpilki będą lepiej stabilizować stopę niż wysokie sandałki z cieniutkimi paseczkami.

2. Na zakupy wybierz się po południu

Kupowanie butów rano to kiepski pomysł. Lepiej kupować obuwie po południu gdy stopy delikatnie mogą już być spuchnięte.

3. Spryskaj stopy dezodorantem

Wilgotne, spocone stopy przesuwają się w bucie – szczególnie, jeśli zakładamy go na gołe nogi – i powodują, że materiał obciera skórę. Spryskanie stóp antyperspirantem powinno wyeliminować ten problem. Najlepiej, by zawierał składniki ograniczające wydzielanie potu (np. sole glinu) i takie, które wykazują właściwości antybakteryjne (lawenda, menthol).

4. Włóż do butów specjalne wkładki

Indywidualnie wykonywane wkładki wspomagają stopy w ich codziennej pracy i stymulują je do prawidłowego przetaczania podczas chodzenia. Można je przekładać z jednej pary do drugiej, jednak czasem nie chcą zmieścić się do eleganckich, wieczorowych szpilek. Wówczas warto zaopatrzyć się w ultracienkie wkładki przeznaczone właśnie do delikatniejszego, bardziej odkrytego obuwia. Nie spełniają one swoich korekcyjnych funkcji w stu procentach, ale na pewno pomogą przetrwać całonocne tańce na wysokich obcasach. Odciążają przeciążone przodostopie, zwiększają amortyzację i wyrównują rozkład nacisku na całej stopie.

5. Pamiętaj o stopniowej zmianie

Nawet najwygodniejsze buty mogą z czasem zacząć uwierać, od wysokiego obcasa mogą też rozboleć Cię kolana oraz kręgosłup. Nie ma nic złego w tym, by po północy zmienić szpilki na wygodniejsze obuwie. Nie zakładaj jednak wtedy balerinek na płaskim obcasie. Twoje stopy mogą ciężko odchorować taką nagłą zmianę wysokości. Po 10-centrymetrowej szpilce lepiej jest założyć buty na 4-5 centymetrowym podwyższeniu. Co więcej, po powrocie do domu warto zrobić swoim stopom i łydkom rozluźniający masaż.

Znasz już nasze sprawdzone patenty na wytrzymanie Sylwestrowej nocy w szpilkach, załóż więc swoje ulubione i baw się do białego rana. A 2018 rok zacznij od kompleksowego badania swoich stóp w jednej z naszych klinik.

Zadzwoń i zapytaj o wolny termin: 516-035-040.

 

Jeśli interesuje Cię wizyta kontrolna na terenie Warszawy, możesz umówić się online w zaledwie 3 minuty!

ul. Ogrodowa 58 - rezerwacja online

ul. Wiertnicza 124 - rezerwacja online