Stopy gładkie jak u dziecka? Pomyślisz, że to niemożliwe. A jednak w gabinecie podologa dzieją się cuda. Dzięki swojej wiedzy i specjalistycznym narzędziom sprawi, że wiosenne odkrycie stóp nie będzie już straszne. Jak wygląda pedicure pielęgnacyjno-leczniczy? Szczegóły poniżej.

Pedicure podologiczny jest to zabieg pielęgnacyjno-leczniczy, który znacznie różni się od pedicure znanego w salonie kosmetycznym. Z jednej strony zadaniem pedicure w gabinecie podologa jest zniwelowanie wszelkich zmian na skórze i paznokciach stóp, ale również zadbanie o ładny wygląd stóp, ich odprężenie oraz pobudzenie krążenia krwi. Jest to zabieg, który rozwiąże wiele dolegliwości stóp i dosłownie postawi na nogi.

Jak wygląda pedicure podologiczny w FootMedica?

Pedicure podologiczny jest przeznaczony zarówno dla stóp ze zmianami, jak i zupełnie zdrowych. Korzystając ze specjalistycznych narzędzi, np. skalpela, dłuta lub odpowiednio dobranych frezów, będących uzupełnieniem frezarki podologicznej, podolog usuwa wszelkie zmiany, np. zrogowaciały naskórek, odciski, pękające pięty. Wmasowując specjalistyczne preparaty na bazie naturalnych składników powoduje, że po pedicure podologicznym efekty utrzymują się znacznie dłużej.

W trakcie pedicure podologicznego podolog, w zależności od potrzeby i kondycji stóp pacjenta, może wykonać masaż stóp z peelingiem lub nałożyć maskę z mikrosrebrem.

Masaż stóp jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów na relaks. Odpręża, uspokaja i wycisza. Dodatkowo pozytywnie wpływa na nasze ciało: pobudza krążenie krwi, dzięki czemu organizm oczyszczany jest szybciej z toksyn. Przy okazji masażu wykonuje się peeling solno-cukrowy z masłem Shea i i jagodami Goji.

Maskę z mikrosrebrem podolog nakłada na stopy, owija je folią i zostawia na 15-20 minut. Dzięki zawartości oleju bawełnianego, witaminy E, masła shea oraz lanoliny, maska świetnie nawilża i regeneruje naskórek. Właściwości łagodzące zapewnia obecność mikrosrebra oraz panthenolu, zaś zawarty w kosmetyku mocznik jest odpowiedzialny za zmiękczanie skóry.

Z jakimi dolegliwościami stóp najczęściej zgłaszają się pacjenci?

Do gabinetu podologa zgłaszają się pacjenci z różnymi dolegliwościami, nad którymi warto się pochylić w trakcie zabiegu. Jakie zmiany skórne można usunąć w trakcie zabiegu?

Odciski

W wyniku tarcia oraz nadmiernego ciepła powstaje czop rogowy, który naciska na skórę. Zazwyczaj powstają z powodu noszenia niewygodnego obuwia. Na odciski szczególnie są narażone osoby z nadwagą oraz płaskostopiem.

Modzele, nagniotki

W wyniku długotrwałego nacisku skóra obumiera i zaczyna narastać. Powoduje to powstanie grubej narośli żółtawego koloru. Nieleczone mogą prowadzić do stanów zapalnych, wrzodów oraz infekcji. Zazwyczaj pojawiają się u osób noszących obuwie na wysokim obcasie.

Suche stopy, pękające pięty

Najczęściej są konsekwencją ubogiej w witaminy diety, nadwagi, zaburzenia krążenia, łuszczycy bądź źle dobranego obuwia. Pęknięcia wyglądają jak szczeliny i są bardzo bolesne. Mogą krwawić, a niekiedy nawet ropieć, wtedy są łatwym celem dla bakterii.  

Jeśli chcesz przygotować się do lata, zadbać o stopy bezpiecznie i kompleksowo, umów się na zabieg podologiczny. Obiecujemy, że wyjdziesz z naszej kliniki FootMedica lekką stopą!
Zadzwoń: +48 516 035 040

Jeśli interesuje Cię pedicure podologiczny na terenie Warszawy,
możesz również umówić się online w zaledwie 3 minuty!

 

ul. Ogrodowa 58 - rezerwacja online

ul. Wiertnicza 124 - rezerwacja online