Stopy stanowią fundament całego ciała, podstawę narządu ruchu. To one cię niosą każdego dnia, dzięki nim biegasz i skaczesz. Czasem jednak buntują się – puchną, bolą, zaczynają wrastać paznokcie … Pomyśl - tak uczciwie – jak często ignorujesz te sygnały?  

Rozpoznanie wady stóp

Większość z nas orientuje się, czym jest płaskostopie podłużne lub poprzeczne, szpotawość stóp, czy paluch koślawy czyli hallux. Te wady widoczne są często „gołym okiem”. Inaczej jest, gdy mamy do czynienia z ukrytą wadą stóp, której rozpoznanie możliwe jest jedynie podczas specjalistycznego badania podologicznego. Wskazówką, że taka wada może występować jest nadmierne lub niesymetryczne ścieranie podeszew butów, powstawanie charakterystycznych modzeli, czyli zgrubienia lub stwardnienia skóry pod śródstopiem lub na bocznej powierzchni palucha. Najbardziej niekorzystne są skutki wad ukrytych dla całego narządu ruchu. Niepokojącym sygnałem jest ciągłe zmęczenie nóg, bólu w obrębie stóp, stawów skokowych, podudzi lub kolan. Ukryte wady stóp mogą powodować różnego rodzaju dolegliwości i uszkodzenia kręgosłupa (np. skolioza u dzieci), a także prowadzą do nieprawidłowego sposobu chodzenia. Nieleczone przyczyniają się do zwyrodnienia stawów a nawet dyskopatii.

Dobra informacja

...jest taka, że zapobieganie szkodliwym następstwom ukrytych wad stóp jest możliwe w każdym wieku, ponieważ na każdym etapie można zatrzymać ich negatywne oddziaływanie.

Jeżeli już masz milion wymówek dla niewykonywania ćwiczeń – nie masz czasu, siły, itp. – to minimum jakie możesz zrobić dla swoich stóp, by odwdzięczyć im się za ich ciężką pracę przez całe twoje życie – to zafundować im profesjonalne wkładki korekcyjne.

Jak się szybko przekonasz, to będzie mądra inwestycja, a pozytywny wpływ odczują również twoje kolana, kręgosłup, co z pewnością będzie miało wpływ na twoją ogólną kondycję i samopoczucie.

Wkładki indywidualne

Zatem, jeśli doskwierają ci bóle stóp, podudzi, kolan, bioder, odczuwasz ból mięśni nóg, masz modzele lub halluxy to jest to wskazanie do przeprowadzenia badania w kierunku ukrytych wad stóp oraz wykonania indywidualnych wkładek ortopedycznych. Wkładki wykonane są dla pacjenta indywidualnie i po przeprowadzeniu dokładnego badania podologicznego i ortopedycznego. Stało sie to możliwe dopiero w ostatnich latach, dzięki zaawansowanej technologii i opracowaniu specjalistycznych materiałów termoplastycznych, które umożliwiają ukształtowanie wkładki do stopy pacjenta. Wkładki modelowane są termicznie, czyli „na gorąco”, a następnie stosowane są dodatkowe elementy korygujące w zależności od rodzaju i zaawansowania wady stóp.

Sprawdź, czy potrzebujesz indywidulanych wkładek ortopedycznych rozwiązując poniższy test.

Wykonaj test

Nie czekaj aż pojawią się pierwsze dolegliwości, a wady będą trudne do skorygowania!
Umów się na badanie: tel. 516-035-040.