Ferie zimowe to czas białego szaleństwa. Nie pozwól, aby coś zakłóciło zabawę Twoją i Twoich bliskich. Jeśli chcesz jeździć na nartach lub łyżwach, warto odpowiednio się przygotować.

  1. Zadbaj o stopy

Szczególnie, jeśli niedługo czeka je zimowa aktywność. Pedicure podologiczny sprawi, że stopy będą zadbane i zrelaksowane, a odciski, czy wrastające paznokcie nie będą stawać nam na drodze do zimowego szaleństwa. Pedicure podologiczny utrzymuje się o wiele dłużej, niż zabieg wykonany w salonie kosmetycznym. Poza tym przy okazji wizyty u podologa można sprawdzić także stan naszych paznokci i skonsultować sposoby domowej pielęgnacji. Jeśli tylko masz chwilę przed wyjazdem – nie zwlekaj i zabierz swoje stopy do podolog

  1. Noś wkładki ortopedyczne

Tak, będziemy powtarzać to nieustannie. Wkładki ortopedyczne uchronią nasze stopy przed urazami, na jakie naraża nas jazda na nartach. Stopy w butach narciarskich mają ograniczoną ruchomość, a to oznacza, że każdy ruch przenosi się na kolano. Jest to ogromne obciążenie dla stawów kolanowych i może doprowadzić do kontuzji. Wkładki narciarskie sprawiają, że nacisk w bucie rozkłada się prawidłowo, nie obciążając kolan. Poza tym  wkładki zapewniają idealne przyleganie stopy do buta i eliminują kątowe wady stóp np. koślawość. Oprócz tego przyspieszają reakcję nart na ruchy stopy, co zwiększa kontrolę toru jazdy na krawędziach i chroni nas przed niebezpieczeństwem.

Wkładki można wykonać podczas jednej wizyty. Są spersonalizowane, komfortowe i pasują do każdego rodzaju obuwia. Potrzebują ich nie tylko narciarze, ale także osoby jeżdżące na łyżwach.

  1. Wybieraj skarpety z naturalnych materiałów

Stopy naprawdę nie lubią sztucznych materiałów. Są nie tylko niekomfortowe (nie pozwalają oddychać stopom), lecz także niehigieniczne – ciepło i brak powietrza to warunki sprzyjające rozwojowi bakterii i grzybów, a w efekcie – grzybicy. Nie narażajmy naszych stóp na bolesne dolegliwości, nośmy tylko bawełniane skarpety i nie dopuszczajmy do przegrzania i przemoknięcia stóp.

  1. Dostosuj aktywność do pogody

Ferie zimowe to czas, kiedy nasze stopy są szczególnie narażone na urazy i kontuzje. Przygotujmy nasze stopy na aktywność fizyczną już w domu – krótka rozgrzewka pomoże im przetrwać niską temperaturę. Wybierając się na zimowy spacer, pamiętajmy o odpowiednim obuwiu – za kostkę, z szerokimi noskami. Jeśli biegamy zimą, warto pamiętać o takim dostosowaniu dystansu, żeby stopa nie zdążyła się przegrzać ani przemoknąć. Jeśli temperatura spada poniżej zera, warto zaopatrzyć się w dodatkową parę skarpet, a po powrocie do domu zrelaksować stopy w ciepłej kąpieli z dodatkiem soli morskiej lub olejków naturalnych.

Przygotuj się do aktywności fizycznej i niskiej temperatury. Wkładki ortopedyczne, odpowiednie obuwie i pedicure podologiczny to zestaw, o którym powinien pamiętać każdy – nie tylko podczas zimy! Przed wyjazdem umów się na konsultację, podczas której nasz specjalista podpowie, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie