Czytając te historie naszych pacjentów nasuwa się jedna konkluzja… Nie warto czekać do ostatniej chwili! Nie warto doprowadzać do stanu kiedy przewlekle boli, skóra pęka, rogowacieje i tworzą się stany zapalne. Im bardziej zaniedbamy takie stopy, tym dłużej będzie trwało leczenie … a czasem wystarczy zaledwie jeden zabieg leczniczo-pielęgnacyjny w gabinecie podologicznym, by poczuć wyraźną ulgę i pozbyć się bólu.   

Kobieta, 33 lata:

Pacjentka zgłosiła się do naszej kliniki w związku z bolesnymi dolegliwościami w okolicy pięt. Postawiona diagnoza wskazywała na zespół pękających pięt, który objawiał się licznymi pęknięciami w kolorze żółtym, zrogowaceniami, widoczną sączącą sie wydzieliną ropną oraz dużą bolesnością pięt.  

Podczas pierwszej wizyty, podolog zdezynfekował widoczne pęknięcia i stany ropne, usunął zrogowacenia za pomocą skalpela, oczyścił pęknięcia za pomocą dłuta, wyfrezował pięty. Na końcu zabiegu założył opatrunki z koncentratu propolisowego oraz 100-procentowej maści propolisowej.

Pacjentka otrzymała zalecenie noszenia opatrunków przez 2 dni, a następnie wmasowywnie w pięty preparatów propolisowych dwa razy dziennie.

Równo po tygodniu, Pacjentka przyszła na drugą wizytę. Pęknięcia wciąż były widoczne, jednak znacznie się zmniejszyły, jak również ustąpiły dolegliwości bólowe. Podczas tej wizyty powtórzono wszystkie czynności z wizyty pierwszej. Zalecenia domowe również pozostały te same.

Trzecia wizyta miała miejsce po kolejnym tygodniu. U Pacjentki nie było już widocznych pęknięć na piętach, naskórek był miękki, nie odczuwała także dolegliwości bólowych. W trakcie wizyty ponownie powtórzono czynności pielęgnacyjno-lecznicze oraz utrzymano zalecenia domowe.

Cała kuracja – przy tak poważnym i uciążliwym stanie – trwała zaledwie 3 tygodnie (3 zabiegi podologiczne + kuracja domowa wskazanymi preparatami propolisowymi). Pacjentka miała pojawić się na wizycie kontrolnej po miesiącu.

Mężczyzna, 39 lat:

Pacjent, który na co dzień wykonuje pracę stojącą, przyszedł do kliniki FootMedica uskarżając się na ból stóp. Jak się okazało te dolegliwości bólowe odczuwał już od kilku lat, nigdy wcześniej nie wybrał się jednak z nimi do specjalisty!

Badanie podologiczne wykazało deformacje i wady stopy - asymetrię długości kończyn, koślawość tyłostopia, płaskostopie poprzeczne. Wyraźne były również zmiany skórne - odciski i modzele na palcach prawej i lewej stopy, zrogowaciała skóra, pęknięcia na piętach.

Podczas pierwszej wizyty wykonane zostały Pacjentowi indywidualne wkładki korygujące oraz zaproponowano terapię manualną i ćwiczenia do domu.

Dopiero po kilku miesiącach udało nam się przekonać Pacjenta na zabieg leczniczo-pielęgnacyjny - opracowania i oczyszczenia zrogowaceń skórnych na stopach. Usunięto nadmiar naskórka, założono specjalne opatrunki z preparatem regenerującym oraz dodatkowym odciążeniem. Pacjent od razu po wizycie poczuł ulgę! Do stosowania w domu zalecono mu krem w piance nawilżający Callusan Extra oraz maść Kerasan na noc.

Pacjent powtórzył wizyty w gabinecie podologii leczniczej-pielęgnacyjnej jeszcze 3 razy.

Podczas piątej wizyty wyraźnie widać było poprawę i stopy Pacjenta były już w dużo lepszym stanie. Co ważne ustąpiły prawie całkowicie dolegliwości bólowe.

Pacjent wciąż stosował w domu preparaty nawilżające, zmiękczające i regenerujące. Nosił również systematycznie wkładki ortopedyczne.

Stopa Pacjenta przed i po w/w serii zabiegów:

Mężczyzna, 83 lata:

Pacjent zgłosił się do nas z bardzo silnymi dolegliwościami bólowymi, których przyczyną były bardo twarde odciski w okolicy śródstopia.

Podczas zabiegu w gabinecie podologii leczniczo-pielęgnacyjnej wykonano dezynfekcję i zmiękczenie naskórka w problematycznych miejscach, usunięto odciski przy pomocy frezów i dłuta. Na koniec zabiegu założono opatrunek z propolisem oraz odciążenie specjalistyczne.

Pacjent poczuł ogromną ulgę bezpośrednio po wykonaniu bezbolesnego zabiegu.

Przed i po zabiegu:

To kilka w wielu przypadków potwierdzających, ze warto działać szybko. Jeżeli zauważysz u siebie lub u swoich bliskich podobne objawy, a tym bardziej jeżeli pojawia się ból,
NIE ZWLAKAJ!

Zadzwoń do nas, umów się na wizytę. Pomożemy Ci rozwiązać Twój problem.

 

Jeśli interesuje Cię wizyta kontrolna na terenie Warszawy, możesz umówić się online w zaledwie 3 minuty!

ul. Ogrodowa 58 - rezerwacja online

ul. Wiertnicza 124 - rezerwacja online